clutter master - en to bg translation catalogue (674 entries)

en: %s compilation failed: %s
bg: %s неуспешно компилиране: %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
bg: Списък със стилови атрибути, които да се приложат към съдържанието на участника

en: Accept Focus
bg: Приемане на фокуса

en: Actions
bg: Действия

en: Activatable
bg: Активен

en: Actor
bg: Участник

en: Add an effect to be applied on the actor
bg: Добавяне на ефект към участник

en: Adds a constraint to the actor
bg: Добавяне на ограничение към участник

en: Adds an action to the actor
bg: Добавяне на действие към участник

en: Align Axis
bg: Ос за подравняване

en: Alignment of the actor's content
bg: Подравняване на гравитацията на съдържанието на участника

en: Allocate extra space for the child
bg: Задаване на допълнително място за наследника

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
bg: Заделяне на допълнително пространство за наследника по хоризонталната ос

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
bg: Заделяне на допълнително пространство за наследника по вертикалната ос

en: Allocation
bg: Заделяне

en: Alpha
bg: Прозрачност

en: Alpha Object to drive the behaviour
bg: Обектът за прозрачност, който управлява поведението

en: Alpha value
bg: Прозрачност

en: Alpha value as computed by the alpha
bg: Изчислената прозрачност

en: Anchor Gravity
bg: Гравитация на прикрепянето

en: Anchor X
bg: Прикрепяне по X

en: Anchor Y
bg: Прикрепяне по Y

en: Angle Begin
bg: Начален ъгъл

en: Angle End
bg: Краен ъгъл

en: Angle x tilt
bg: Ъгъл на наклона по X

en: Angle y tilt
bg: Ъгъл на наклона по Y

en: Angle z tilt
bg: Ъгъл на наклона по Z

en: Animatable
bg: За анимация

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Audio Volume
bg: Сила на звука

en: Auto Resize
bg: Автоматично преоразмеряване

en: Auto Reverse
bg: Автоматична смяна на посоката

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
bg: Автоматично синхронизиране на участника към размерите на прилежащия буфер с пиксели

en: Automatic Updates
bg: Автоматично обновяване

en: Axis
bg: Ос

en: Axis of rotation
bg: Ос на въртенето

en: Back Material
bg: Материал на основата

en: Backend
bg: Ядро

en: Background Color Set
bg: Зададен цвят на фона

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Border Color
bg: Цвят на контура

en: Border Width
bg: Широчина на контура

en: Brightness
bg: Яркост

en: Buffer
bg: Буфер

en: Buffer Fill
bg: Ниво на буфера

en: Can Seek
bg: Може да се превърта

en: Center
bg: Център

en: Center X
bg: Център по X

en: Center Y
bg: Център по Y

en: Center Z
bg: Център по Z

en: Center of ellipse
bg: Център на елипсата

en: Center point for rotation around the Z axis
bg: Централна точка за завъртането по оста Z

en: Child Transform
bg: Трансформация на наследниците

en: Child Transform Set
bg: Трансформиране на наследниците

en: Children transformation matrix
bg: Матрица за трансформация на наследниците

en: Clip
bg: Област за изрязване

en: Clip Rectangle
bg: Правоъгълник за изрязването

en: Clip to Allocation
bg: Изрязване по заделената област

en: Clutter Options
bg: Опции на clutter

en: Clutter debugging flags to set
bg: Флагове за изчистване на грешки на clutter, които да се включат

en: Clutter debugging flags to unset
bg: Флагове за изчистване на грешки на clutter, които да се изключат

en: Cogl Material
bg: Материал на Cogl

en: Cogl Texture
bg: Текстура на Cogl

en: Color
bg: Цвят

en: Color Set
bg: Зададен цвят

en: Color of the font used by the text
bg: Цветът на шрифта на текста

en: Column Homogeneous
bg: Равношироки колони

en: Column Number
bg: Номер на колона

en: Column Spacing
bg: Отстояние на колоните

en: Column Span
bg: Брой колони

en: Column spacing
bg: Отстояние на колоните

en: Compiled
bg: Компилирана

en: Constrains the dragging to a rectangle
bg: Ограничаване на влаченето в област

en: Constraints
bg: Ограничения

en: Constraints the dragging to an axis
bg: Ограничаване на влаченето по ос

en: Constraints the panning to an axis
bg: Ограничаване на мащабирането по ос

en: Constraints the zoom to an axis
bg: Ограничаване на мащабирането по ос

en: Container
bg: Контейнер

en: Content
bg: Съдържание

en: Content Box
bg: Кутия на съдържанието

en: Content Gravity
bg: Гравитация на съдържанието

en: Content Repeat
bg: Повтаряне на съдържанието

en: Contrast
bg: Контраст

en: Control how line-wrapping is done
bg: Как де се пренасят редовете

en: Coordinate
bg: Координата

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
bg: Липсва подходящ обект CoglWinsys за GdkDisplay от вида %s

en: Could not initialize Gdk
bg: Библиотеката „gdk“ не може да се инициализира

en: Current progress of the playback
bg: Позиция в изпълняваната медия

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
bg: Текущо зададено състояние (преходът към него може да не е завършил)

en: Cursor Color
bg: Цвят на курсора

en: Cursor Color Set
bg: Зададен цвят на курсора

en: Cursor Position
bg: Положение на курсора

en: Cursor Size
bg: Размер на курсора

en: Cursor Visible
bg: Видим показалец

en: Deceleration
bg: Забавяне

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
bg: Декодиране на изображенията от файловете в отделна нишка, за да се избегне блокирането при зареждането на големи изображения от диска

en: Default frame rate
bg: Стандартни кадри в секунда

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
bg: Стандартно хоризонтално подравняване на участника за управлението на подредбата

en: Default transition duration
bg: Стандартна продължителност на прехода

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
bg: Стандартно вертикално подравняване на участника за управлението на подредбата

en: Delay
bg: Забавяне

en: Delay before start
bg: Забавяне преди стартиране

en: Delegate object for painting the actor's content
bg: Обект, отговарящ за изобразяване на съдържанието на участника

en: Depth
bg: Дълбочина

en: Destroyed
bg: Унищожен

en: Detach the transition when completed
bg: Спиране на прехода при завършване

en: Device Manager
bg: Управление на устройствата

en: Device Mode
bg: Режим на устройството

en: Device Type
bg: Вид устройство

en: Direction
bg: Посока

en: Direction for the text
bg: Посока на текста

en: Direction of rotation
bg: Посока на въртене

en: Direction of the text
bg: Посоката на текста

en: Direction of the timeline
bg: Посока на изпълнение

en: Disable Slicing
bg: Изключване на нарязването

en: Disable XInput support
bg: Изключване на поддръжката на XInput

en: Disable mipmapping on text
bg: Изключване на опростеното текстуриране на текста

en: Double Click Distance
bg: Разстояние при двойно натискане

en: Double Click Time
bg: Време за двойно натискане

en: Drag Area
bg: Област за влачене

en: Drag Area Set
bg: Област за влачене

en: Drag Axis
bg: Ос за влачене

en: Drag Handle
bg: Дръжка за влачене

en: Drag Threshold
bg: Праг на влачене

en: Duration
bg: Продължителност

en: Duration of the animation, in milliseconds
bg: Продължителност на анимацията в милисекунди

en: Duration of the timeline in milliseconds
bg: Продължителност на изпълнението в милисекунди

en: Easing Duration
bg: Продължителност на преход

en: Easing Mode
bg: Режим на преход

en: Editable
bg: Редактируем

en: Effect
bg: Ефект

en: Ellipsize
bg: Съкращаване

en: Enable accessibility
bg: Включване на достъпността

en: Enabled
bg: Включен

en: End Angle
bg: Краен ъгъл

en: End Depth
bg: Крайна дълбочина

en: Expand
bg: Разширяване

en: Extra space at the bottom
bg: Допълнително пространство отдолу

en: Extra space at the left
bg: Допълнително пространство отляво

en: Extra space at the right
bg: Допълнително пространство отдясно

en: Extra space at the top
bg: Допълнително пространство отгоре

en: Factor
bg: Коефициент

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
bg: Коефициент за началото на интерполирането

en: Failed to load the image data
bg: Неуспешно зареждане на данните на изображението

en: Filename
bg: Има на файла

en: Filename Set
bg: Зададено име на файл

en: Filter Quality
bg: Качество на филтриране

en: Final Value
bg: Крайна стойност

en: Final angle
bg: Краен ъгъл

en: Final depth to apply
bg: Крайната дълбочина, която да се приложи

en: Final opacity level
bg: Крайно ниво на непрозрачността

en: Final scale on the X axis
bg: Крайно мащабиране по оста X

en: Final scale on the Y axis
bg: Крайно мащабиране по оста Y

en: Final value of the interval
bg: Крайна стойност на интервала

en: First Child
bg: Първо дете

en: Fixed X
bg: Прикрепяне по X

en: Fixed Y
bg: Прикрепяне по Y

en: Fixed position set
bg: Непроменимо положение

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
bg: Флагове за момента на композирането на участника в едно изображение

en: Fog
bg: Настройки на замъгляването

en: Font Antialias
bg: Заглаждане на шрифтовете

en: Font Color
bg: Цвят на шрифта

en: Font DPI
bg: Разделителна способност за шрифтовете

en: Font Description
bg: Описание на шрифта

en: Font Hint Style
bg: Стил на подсказките

en: Font Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Font Name
bg: Име на шрифт

en: Font Subpixel Order
bg: Редът на подпикселните елементи за шрифтове

en: Fontconfig configuration timestamp
bg: Време на последна промяна на настройките на fontconfig

en: Forced X position of the actor
bg: Положението по X на участника не се променя

en: Forced Y position of the actor
bg: Положението по Y на участника не се променя

en: Forced minimum height request for the actor
bg: Минимална височина за участника

en: Forced minimum width request for the actor
bg: Минимална широчина на участника

en: Forced natural height request for the actor
bg: Естествена височина за участника

en: Forced natural width request for the actor
bg: Естествена широчина за участника

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
bg: Текстурата да е цяла и единствена, а не нарязана на малки съставящи парчета за пестене на място

en: Fragment Source
bg: Код за обработка на фрагменти

en: Fragment shader
bg: Програма за графична обработка на фрагменти

en: From Edge
bg: Подвижен ръб

en: Fullscreen Set
bg: На цял екран

en: Has Border
bg: С контур

en: Has Clip
bg: Изрязан

en: Has Cursor
bg: С показалец

en: Has Pointer
bg: С показалец

en: Height
bg: Височина

en: Height of ellipse
bg: Височина на елипсата

en: Height of the actor
bg: Височина на участника

en: Held
bg: С дръжка

en: Homogeneous
bg: По равно

en: Horizontal Alignment
bg: Хоризонтално подравняване

en: Horizontal Drag Threshold
bg: Праг на хоризонталното влачене

en: Horizontal Expand
bg: Хоризонтално разширяване

en: Horizontal Fill
bg: Хоризонтално запълване

en: Horizontal Tiles
bg: Хоризонтални плочки

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
bg: Хоризонтално подравняване на участника за управлението на подредбата

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
bg: Хоризонтална подредба на участника в клетката

en: Horizontal repeat
bg: Повтаряне по хоризонтала

en: Horizontal scale center
bg: Координата по X на центъра за мащабиране

en: How long to show the last input character in hidden entries
bg: Колко време да се показва последният знак в маскираната последователност

en: How many times the timeline should repeat
bg: Колко пъти да се изпълни повторение

en: How the timeline should compute the progress
bg: Как да се изчислява напредъкът

en: Id
bg: Идентификатор

en: If TRUE, the columns are all the same width
bg: Ако е истина, всички колони са с еднаква широчина

en: If TRUE, the rows are all the same height
bg: Ако е истина, всички редове са с еднаква височина

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
bg: Дали пренасочванията на наслагвания прозорец са автоматични (или са изрични)

en: If non-zero, use this character to display the actor's contents
bg: Ако е зададен, ще се използва като знак за извеждането на съдържанието на участника

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
bg: Указва дали прекалено дългите редове текст да се пренасят

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
bg: Дали текстурата да се синхронизира към промените на полето с пиксели

en: If this is an override-redirect window
bg: Дали прозорецът е с изрично пренасочване

en: If window has been destroyed
bg: Дали прозорецът е унищожен

en: If window is mapped
bg: Дали прозорецът да се изобрази заедно със сцената си

en: Initial Value
bg: Начална стойност

en: Initial acceleration factor
bg: Първоначален коефициент на ускорение

en: Initial angle
bg: Начален ъгъл

en: Initial depth to apply
bg: Началната дълбочина, която да се приложи

en: Initial opacity level
bg: Начално ниво на непрозрачността

en: Initial scale on the X axis
bg: Начално мащабиране по оста X

en: Initial scale on the Y axis
bg: Начално мащабиране по оста Y

en: Initial value of the interval
bg: Начална стойност на интервала

en: Interpolate
bg: Интерполиране

en: Interval
bg: Интервал

en: Justify
bg: Двустранно подравняване

en: Keep Aspect Ratio
bg: Запазване на отношението на страните

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
bg: Запазване на отношението на страните при заявяване на предпочитана широчина или височина

en: Key Focus
bg: Фокус за клавиатурата

en: Last Child
bg: Последно дете

en: Layout Manager
bg: Управление на подредбата

en: Left attachment
bg: Прикачване отляво

en: Length of the text currently in the buffer
bg: Дължина на текущият текст в буфера

en: Line Alignment
bg: Подравняване на редовете

en: Line wrap
bg: Пренасяне на редове

en: Line wrap mode
bg: Режим на пренос на редовете

en: Load asynchronously
bg: Асинхронно зареждане

en: Load data asynchronously
bg: Асинхронно декодиране на изображенията

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
bg: Зареждане на файловете в отделна нишка, за да се избегне блокирането при зареждането на големи изображения от диска

en: Long Press Duration
bg: Време на продължителното натискане

en: Long Press Threshold
bg: Праг на продължителното натискане

en: Loop
bg: Повтаряне

en: Magnification Filter
bg: Увеличаващ филтър

en: Make X calls synchronous
bg: Синхронни извиквания на X

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Manager
bg: Източник

en: Mapped
bg: Изобразен

en: Margin Bottom
bg: Долно поле

en: Margin Left
bg: Ляво поле

en: Margin Right
bg: Дясно поле

en: Margin Top
bg: Горно поле

en: Max Length
bg: Максимална дължина

en: Maximum Column Width
bg: Максимална широчина на колоните

en: Maximum Row Height
bg: Максимална височина на редовете

en: Maximum height for each row
bg: Максимална височина за всеки от редовете

en: Maximum length
bg: Максимална дължина

en: Maximum length of the text inside the actor
bg: Максимална дължина на текста в участника

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
bg: Максималният брой знаци за този обект. 0 означава без ограничение

en: Maximum waste area of a sliced texture
bg: Максималната неизползваема площ при нарязана текстура

en: Maximum width for each column
bg: Максимална широчина за всяка от колоните

en: Min Height
bg: Минимална височина

en: Min Width
bg: Минимална широчина

en: Minification Filter
bg: Намаляващ филтър

en: Minimum Column Width
bg: Минимална широчина на колоните

en: Minimum Row Height
bg: Минимална височина на редовете

en: Minimum height for each row
bg: Минимална височина за всеки от редовете

en: Minimum height set
bg: Минимална височина

en: Minimum width for each column
bg: Минимална широчина за всяка от колоните

en: Minimum width set
bg: Минимална широчина

en: Mode
bg: Режим

en: Name
bg: Име

en: Name of the actor
bg: Име на участника

en: Natural Height
bg: Естествена височина

en: Natural Width
bg: Естествена широчина

en: Natural height set
bg: Естествена височина

en: Natural width set
bg: Естествена широчина

en: No Clear Hint
bg: Без изчистване

en: Number of Axes
bg: Брой оси

en: Number of touch points
bg: Брой точки на докосване

en: Number touch points
bg: Брой точки на докосване

en: Object
bg: Обект

en: Object to which the animation applies
bg: Обектът, към който е приложена анимацията

en: Offscreen
bg: Извън екрана

en: Offscreen redirect
bg: Пренасочване извън екрана

en: Offset
bg: Отместване

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Opacity End
bg: Крайна непрозрачност

en: Opacity Start
bg: Начална непрозрачност

en: Opacity of an actor
bg: Непрозрачност на участника

en: Orientation
bg: Посока

en: Pack Start
bg: Пакетиране в началото

en: Pan Axis
bg: Мащабиране по ос

en: Password Character
bg: Знак за пароли

en: Password Hint Time
bg: Време на разкриване

en: Path
bg: Път

en: Perspective
bg: Перспектива

en: Perspective projection parameters
bg: Параметри на перспективната проекция

en: Pick With Alpha
bg: Прилагане на прозрачност

en: Pivot Point
bg: Център на трансформацията

en: Pivot Point Z
bg: Z на центъра на трансформация

en: Pixel Format
bg: Формат на пикселите

en: Pixmap
bg: Поле с пиксели

en: Pixmap Depth
bg: Битове на пиксел за полето

en: Pixmap height
bg: Височина на полето

en: Pixmap width
bg: Широчина на полето

en: Playing
bg: Изпълнява

en: Position
bg: Позиция

en: Position on the Z axis
bg: Положение по ос Z

en: Pressed
bg: Натиснат

en: Product ID
bg: Идентификатор на продукт

en: Progress
bg: Напредък

en: Progress Mode
bg: Режим на напредъка

en: Progress mode
bg: Режим на напредъка

en: Property Name
bg: Име на свойство

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
bg: Коефициент на забавяне на интерполираното мащабиране

en: Reactive
bg: Реагиращ

en: Realized
bg: Реализиран

en: Remove on Complete
bg: Без повтаряне

en: Rendering quality used when drawing the texture
bg: Качество на изобразяване на текстурата

en: Repeat Count
bg: Брой повторения

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
bg: Повтаряне, а не разпъване на текстурата по хоризонтала

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
bg: Повтаряне, а не разпъване на текстурата по хоризонтала

en: Request Mode
bg: Режим на заявка

en: Rotation Angle X
bg: Ъгъл на завъртане по X

en: Rotation Angle Y
bg: Ъгъл на завъртане по Y

en: Rotation Angle Z
bg: Ъгъл на завъртане по Z

en: Rotation Center X
bg: X на центъра на завъртане

en: Rotation Center Y
bg: Y на центъра на завъртане

en: Rotation Center Z
bg: Z на центъра на завъртане

en: Rotation Center Z Gravity
bg: Гравитация по Z на центъра на завъртане

en: Row Homogeneous
bg: Равновисоки редове

en: Row Number
bg: Номер на ред

en: Row Spacing
bg: Отстояние на редовете

en: Row Span
bg: Брой редове

en: Row spacing
bg: Отстояние на редовете

en: Scale Center X
bg: Център за мащабиране — X

en: Scale Center Y
bg: Център за мащабиране — Y

en: Scale Factor
bg: Коефициент на мащабиране

en: Scale Factor Set
bg: Зададено мащабиране

en: Scale Gravity
bg: Гравитация при мащабирането

en: Scale X
bg: Мащабиране по X

en: Scale Y
bg: Мащабиране по Y

en: Scale Z
bg: Мащабиране по Z

en: Scale factor on the X axis
bg: Коефициент на мащабиране по ос X

en: Scale factor on the Y axis
bg: Коефициент на мащабиране по ос Y

en: Scale factor on the Z axis
bg: Коефициент на мащабиране по ос Z

en: Scroll Mode
bg: Режим на придвижване

en: Selectable
bg: Изберим

en: Selected Text Color
bg: Цвят на избрания текст

en: Selected Text Color Set
bg: Зададен цвят на избран текст

en: Selection Color
bg: Цвят на избраното

en: Selection Color Set
bg: Зададен цвят на избраното

en: Selection-bound
bg: Според избраното

en: Sets the clip region to track the actor's allocation
bg: Областта за изрязване да повтаря заделената област на участника

en: Settings for the depth cueing
bg: Настройки на подсказването на дълбочина

en: Shader Type
bg: Вид програма за графична обработка

en: Shape actor with alpha channel when picking
bg: Прилагане на алфа канала към участника

en: Should the timeline automatically restart
bg: Автоматично повтаряне на изпълнението

en: Show Clutter Options
bg: Показване на опциите на clutter

en: Show frames per second
bg: Показване на кадрите в секунда

en: Show on set parent
bg: Показване при зададен родител

en: Single Line Mode
bg: Едноредов режим

en: Size
bg: Размер

en: Snap to grid
bg: Прилепване по координатната мрежа

en: Source
bg: Източник

en: Source of fragment shader
bg: Код на програмата за обработка на фрагменти

en: Source of vertex shader
bg: Код на програмата за обработка на върхове

en: Spacing
bg: Отстояние

en: Spacing between children
bg: Отстояние между децата

en: Spacing between columns
bg: Разредка между колоните

en: Spacing between rows
bg: Разредка между редовете

en: Specifies the actor to be cloned
bg: Указва участника за клониране

en: Stage Title
bg: Заглавие на сцената

en: Start Angle
bg: Начален ъгъл

en: Start Depth
bg: Начална дълбочина

en: State
bg: Състояние

en: Subtitle Font Name
bg: Име на шрифта за субтитрите

en: Subtitle URI
bg: Адрес на субтитрите

en: Surface
bg: Повърхност

en: Surface Height
bg: Височина на повърхността

en: Surface Width
bg: Широчина на повърхността

en: Surface height
bg: Височина на повърхността

en: Surface width
bg: Широчина на повърхността

en: Sync size of actor
bg: Синхронизиран размер

en: Text
bg: Текст

en: Text Direction
bg: Посока на текста

en: Text length
bg: Дължина на текста

en: The Clutter backend
bg: Ядро на Clutter

en: The ClutterBackend of the device manager
bg: Обектът ClutterBackend на управлението на устройства

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
bg: Обектът ClutterPath за пътя, по който върви анимацията

en: The Cogl pixel format to use
bg: Форматът на пиксели в Cogl, който да се ползва

en: The X11 Pixmap to be bound
bg: Кое поле с пиксели на X11 да се ползва

en: The X11 Window to be bound
bg: Съответният прозорец на X11

en: The actor attached to the meta
bg: Участникът прикрепен към модификатора

en: The actor that is being dragged
bg: Участникът, който бива влачен

en: The actor wrapped by this data
bg: Участникът в тези данни

en: The actor's allocation
bg: Заделяне за участника

en: The actor's background color
bg: Цветът на фона на участника

en: The actor's first child
bg: Първото дете на участника

en: The actor's last child
bg: Последното дете на участника

en: The actor's position on the Z axis
bg: Положението по ос Z на участника

en: The actor's request mode
bg: Режимът на заявка на участника

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
bg: Коефициент на подравняване — [0.0; 1.0]

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
bg: Хоризонтално подравняване на участника в заделеното му място

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
bg: Вертикално подравняване на участника в заделеното му място

en: The alpha used by the animation
bg: Прозрачността на анимацията

en: The amount of space between two consecutive columns
bg: Разстоянието между две последователни колони

en: The amount of space between two consecutive rows
bg: Разстоянието между два последователни реда

en: The anchor point as a ClutterGravity
bg: Точката на прикрепяне като структура ClutterGravity

en: The animatable object
bg: Обектът за анимация

en: The axis to align the position to
bg: Оста, към която да се подравни положението

en: The backend instance
bg: Стартираното ядро

en: The backend of type '%s' does not support creating multiple stages
bg: Ядрото „%s“ не поддържа създаването на множество сцени

en: The background color of the box
bg: Цветът на фона на кутията

en: The bounding box of the actor's content
bg: Ограничаваща кутия на съдържанието на участника

en: The brightness change to apply
bg: Промяната в яркостта, която да се приложи

en: The buffer for the text
bg: Буферът за текста

en: The center of scaling
bg: Центърът на мащабирането

en: The clip region for the actor
bg: Областта за изрязване на участника

en: The color of the border of the rectangle
bg: Цветът на контура на правоъгълника

en: The color of the rectangle
bg: Цветът на правоъгълника

en: The color of the stage
bg: Цветът на сцената

en: The column number to attach the left side of the child to
bg: Номерът на колоната, към която да се прикачи левият ръб на наследника

en: The column the widget resides in
bg: В коя поред колона е графичният обект

en: The container that created this data
bg: Контейнерът, който е създал тази повърхност

en: The contents of the buffer
bg: Съдържанието на буфера

en: The contrast change to apply
bg: Промяната в контраста, която да се приложи

en: The coordinate to bind
bg: Координата за обвързване

en: The currently key focused actor
bg: Участникът, който в момента държи фокуса на клавиатурата

en: The cursor position
bg: Координатите на курсора

en: The cursor position of the other end of the selection
bg: Място на курсора в другия край на избраното

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
bg: Дълбочината на цвета в битове за пиксел за тази текстура

en: The desaturation factor
bg: Коефициент на разводняване

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
bg: Описанието на стандартния шрифт във формат за Pango

en: The device manager instance
bg: Стартираната програма за управление на устройствата

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
bg: Разстоянието между натисканията за засичане на двойно натискане

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
bg: Разстоянието, които показалецът трябва да мине, за да започне влачене

en: The duration of the animation
bg: Продължителност на анимацията

en: The duration of the animations
bg: Продължителност на анимациите

en: The duration of the stream, in seconds
bg: Продължителност на потока в секунди

en: The easing mode of the animations
bg: Режимът на преход на анимациите

en: The edge of the actor that should be snapped
bg: Ръбът на участника, който трябва да бъде прилепен

en: The edge of the source that should be snapped
bg: Ръбът на източника, който трябва да бъде прилепен

en: The fill level of the buffer
bg: Ниво на запълване на буфера

en: The filter used when increasing the size of the content
bg: Филтърът за увеличаване на размера на съдържанието

en: The filter used when reducing the size of the content
bg: Филтърът за намаляване на размера на съдържанието

en: The font description to be used
bg: Описанието на използвания шрифт

en: The font to be used by the text
bg: Шрифтът за текста

en: The font used to display subtitles
bg: Шрифтът за показване на субтитрите

en: The height of the Cairo surface
bg: Височината на повърхността на Cairo

en: The height of the canvas
bg: Височината на канавата

en: The height of the pixmap bound to this texture
bg: Височина на полето с пиксели за тази текстура

en: The height of the underlying wayland surface
bg: Височината на повърхността на Wayland

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
bg: Преместване по хоризонтала в брой пиксели, за да се счете за влачене

en: The horizontal trigger distance used by the action
bg: Разстоянието по хоризонтала за стартиране на действието

en: The interval of values to transition
bg: Интервалът за стойностите за преход

en: The manager that created this data
bg: Програмата, която е създала данните

en: The material to be used when painting the back of the actor
bg: Материалът, върху който се изобрази участникът

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
bg: Максималното време преди отмяната на продължително натискане

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
bg: Минимално време на натискане, за да се задейства събитието за продължително натискане

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
bg: Минимално време на натиска, за да се разпознае натискането като продължително

en: The mode of the animation
bg: Режим на анимацията

en: The mode of the device
bg: Режимът на устройството

en: The name of the device
bg: Името на устройството

en: The name of the meta
bg: Името на модификатора

en: The name of the property to animate
bg: Името на свойството за анимиране

en: The number of axes on the device
bg: Броят на осите на устройството

en: The number of columns that a child spans
bg: В колко колони да се разпростира наследника

en: The number of columns the widget should span
bg: В колко колони да се разпростира графичният обект

en: The number of horizontal tiles
bg: Броят на хоризонталните плочки

en: The number of rows that a child spans
bg: В колко реда да се разпростира наследника

en: The number of rows the widget should span
bg: В колко реда да се разпростира графичният обект

en: The number of vertical tiles
bg: Броят на вертикалните плочки

en: The object controlling the layout of an actor's children
bg: Обектът определящ подредбата на децата на участника

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
bg: Отместването по пътя — [-1.0; 2.0]

en: The offset in pixels to apply to the binding
bg: Отместване в пиксели за обвързването

en: The offset in pixels to apply to the constraint
bg: Отместване в пиксели, което да се приложи към ограничението

en: The orientation of the layout
bg: Посока на подредбата

en: The path of the currently parsed file
bg: Пътят на текущо анализирания файл

en: The path of the file containing the image data
bg: Пътят към файла с изображението

en: The path used to constrain an actor
bg: Пътят ограничаващ участник

en: The point around which the scaling and rotation occur
bg: Точката, около която си извършва завъртането и мащабирането

en: The position of the origin of the actor
bg: Позиция на началото на участника

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
bg: Предпочитаното подравняване на текста

en: The preferred place to ellipsize the string
bg: Предпочитаното място за съкращаване на низа

en: The repeat policy for the actor's content
bg: Правило за повтарянето на съдържанието на участника

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
bg: Разделителна способност за шрифта, кратно на 1024 точки на инч, -1 както останалия GNOME

en: The rotation angle on the X axis
bg: Ъгъл на завъртане по оста X

en: The rotation angle on the Y axis
bg: Ъгъл на завъртане по оста Y

en: The rotation angle on the Z axis
bg: Ъгъл на завъртане по оста Z

en: The rotation center on the X axis
bg: Центърът на завъртане по оста X

en: The rotation center on the Y axis
bg: Центърът на завъртане по оста X

en: The rotation center on the Z axis
bg: Центърът на завъртане по оста Z

en: The row number to attach the top side of a child widget to
bg: Номерът на реда, към който да се прикачи горният ръб на наследника

en: The row the widget resides in
bg: В кой поред ред е графичният обект

en: The scaling factor for the surface
bg: Коефициент на мащабиране на повърхността

en: The scaling factor to be applied to windows
bg: Коефициент на мащабиране на прозорците

en: The scrolling direction
bg: Посока на придвижване

en: The size of the actor
bg: Размера на участника

en: The source of the alignment
bg: Източникът на подравняването

en: The source of the binding
bg: Източник на обвързването

en: The source of the constraint
bg: Източникът на ограничението

en: The spacing between columns
bg: Пространството между колоните

en: The spacing between rows
bg: Пространство между редовете

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
bg: Видът на шрифтовите подсказки при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „hintnone“ (без подсказки), „hintslight“ (леки), „hintmedium“ (средни) и „hintfull“ (пълни)

en: The text to render
bg: Текстът, който да се изобрази

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
bg: Времето между натисканията за засичане на двойно натискане

en: The timeline of the animation
bg: Времето на анимацията

en: The timeline used by the animation
bg: Времето за анимацията

en: The tint to apply
bg: Приложеното нюансиране

en: The translation domain used to localize string
bg: Областта на употреба на низа за превод

en: The trigger edge used by the action
bg: Начинът за отчитане на края за стартиране на действието

en: The type of shader used
bg: Видът на използваната програма за графична обработка

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
bg: Видът подредба на подпикселните елементи за заглаждането на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без), „rgb“ (за червено отляво), „bgr“ (за червено отдясно), „vrgb“ (за червено отгоре) и „vbgr“ (за червено отдолу)

en: The type of the device
bg: Видът на устройството

en: The type of the values in the interval
bg: Типът на стойностите в интервала

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
bg: Указател към материала на Cogl за изобразяването на този участник

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
bg: Указател към текстурата на Cogl за изобразяването на този участник

en: The underlying wayland surface
bg: Повърхност на Wayland

en: The unique name of the binding pool
bg: Уникалното име за областта за обвързване

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
bg: Преместване по вертикала в брой пиксели, за да се счете за влачене

en: The vertical trigger distance used by the action
bg: Разстоянието по вертикала за стартиране на действието

en: The visible region of the actor
bg: Видимата област на участника

en: The volume of the audio
bg: Силата на аудио сигнала

en: The width of the Cairo surface
bg: Широчина на повърхността на Cairo

en: The width of the border of the rectangle
bg: Широчината на контура на правоъгълника

en: The width of the canvas
bg: Широчината на канавата

en: The width of the cursor, in pixels
bg: Широчина на курсора в пиксели

en: The width of the pixmap bound to this texture
bg: Широчината на полето с пиксели за тази текстура

en: The width of the underlying wayland surface
bg: Широчина на повърхността на Wayland

en: Threshold Trigger Edge
bg: Край за задействане

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
bg: Праг по хоризонтала за задействане

en: Threshold Trigger Vertical Distance
bg: Праг по вертикала за задействане

en: Tile Waste
bg: Загуба при нарязване

en: Tilt of the ellipse around x axis
bg: Наклон на оста на елипсата по оста X

en: Tilt of the ellipse around y axis
bg: Наклон на оста на елипсата по оста Y

en: Tilt of the ellipse around z axis
bg: Наклон на оста на елипсата по оста Z

en: Timeline
bg: Време

en: Timeline used by the alpha
bg: Времето използвано от прозрачността

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
bg: Време на последна промяна на текущите настройки на fontconfig

en: Tint
bg: Нюансиране

en: Title
bg: Заглавие

en: To Edge
bg: Целеви ръб

en: Top attachment
bg: Прикачване отгоре

en: Transform
bg: Трансформация

en: Transform Set
bg: Трансформиране

en: Transformation matrix
bg: Матрица за трансформацията

en: Translation Domain
bg: Област на низа за превод

en: Translation X
bg: X на преместването

en: Translation Y
bg: Y на преместването

en: Translation Z
bg: Y на преместването

en: Translation along the X axis
bg: Преместване по оста X

en: Translation along the Y axis
bg: Преместване по оста Y

en: Translation along the Z axis
bg: Преместване по оста Y

en: URI
bg: Адрес

en: URI of a media file
bg: Адрес на медиен файл

en: URI of a subtitle file
bg: Адрес на файла със субтитрите

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
bg: Ядрото на Clutter не може да се стартира: няма налични драйвери.

en: Unable to load image data
bg: Неуспешно зареждане на данните на изображението

en: Unique identifier of the device
bg: Уникален идентификатор на устройството

en: Use 'fuzzy' picking
bg: Използване на приблизително напасване

en: Use Alpha
bg: Канал за прозрачност

en: Use Animations
bg: Използване на анимации

en: Use Fog
bg: Замъгляване

en: Use markup
bg: Маркиран текст

en: User Resizable
bg: Преоразмерима

en: Value Type
bg: Вид стойност

en: Vendor ID
bg: Идентификатор на производител

en: Vertex Source
bg: Код за обработка на върхове

en: Vertex shader
bg: Програма за графична обработка на върхове

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване

en: Vertical Drag Threshold
bg: Праг на вертикалното влачене

en: Vertical Expand
bg: Вертикално разширяване

en: Vertical Fill
bg: Вертикално запълване

en: Vertical Tiles
bg: Вертикални плочки

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
bg: Вертикално подравняване на участника за управлението на подредбата

en: Vertical alignment of the actor within the cell
bg: Вертикална подредба на участника в клетката

en: Vertical repeat
bg: Повтаряне по вертикала

en: Vertical scale center
bg: Координата по Y на центъра за мащабиране

en: Visible
bg: Видим

en: Whether each item should receive the same allocation
bg: Дали всеки елемент да получава еднакво място

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
bg: Дали да се задели допълнително място по хоризонтала за участника

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
bg: Дали да се задели допълнително място по вертикала за участника

en: Whether interpolated events emission is enabled.
bg: Дали е включено излъчването на интерполирани събития

en: Whether layout changes should be animated
bg: Дали промените в подредбата да са анимирани

en: Whether or not the text includes Pango markup
bg: Дали да се използва маркиране на текста по Pango

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
bg: Дали натискането на „Enter“ кара излъчването на сигнал за активност

en: Whether the :filename property is set
bg: Дали свойството „:filename“ е зададено

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
bg: Дали участникът съдържа показалеца на входно устройство

en: Whether the actor has a clip set
bg: Дали участникът е със зададена област за изрязване

en: Whether the actor has been realized
bg: Дали участникът ще бъде реализиран

en: Whether the actor is playing
bg: Дали участникът изпълнява медия

en: Whether the actor is reactive to events
bg: Дали участникът ще реагира на събития

en: Whether the actor is shown when parented
bg: Дали участникът се показва, когато има родител

en: Whether the actor is visible or not
bg: Дали участникът е видим или не

en: Whether the actor will be painted
bg: Дали участникът ще бъде изобразен

en: Whether the animation should loop
bg: Дали анимацията да се повтаря непрекъснато

en: Whether the background color is set
bg: Дали фоновият цвят е зададен

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
bg: Дали наследникът да е с приоритет, когато контейнерът дава допълнително място по хоризонталната ос

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
bg: Дали наследникът да е с приоритет, когато контейнерът дава допълнително място по вертикалната ос

en: Whether the child-transform property is set
bg: Дали свойството за трансформация на наследниците е зададено

en: Whether the clickable has a grab
bg: Дали елементът за натискане има дръжка

en: Whether the clickable should be in pressed state
bg: Дали елементът за натискане е в натиснато състояние

en: Whether the current stream is seekable
bg: Дали текущият поток може да се превърта до позиция

en: Whether the cursor color has been set
bg: Дали цветът на курсора е зададен

en: Whether the device has a cursor
bg: Дали устройството има показалец

en: Whether the device is enabled
bg: Дали устройството е включено

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
bg: Дали посоката да се обръща при стигането на края

en: Whether the drag area is set
bg: Дали участникът е със зададена област за влачене

en: Whether the input cursor is visible
bg: Дали курсорът се вижда

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
bg: Дали подредбата да е хомогенна — всички деца да са с еднакъв размер

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
bg: Дали подредбата да е вертикална, а не хоризонтална

en: Whether the main stage is fullscreen
bg: Дали основната сцена е на цял екран

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
bg: Дали основната сцена предварително да се изобразява извън екрана

en: Whether the meta is enabled
bg: Дали модификаторът е включен

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
bg: Дали показалецът на мишката да се вижда на основната сцена

en: Whether the rectangle should have a border
bg: Дали правоъгълникът да има контур

en: Whether the scale-factor property is set
bg: Дали свойството за мащабиране е зададено

en: Whether the selected text color has been set
bg: Дали цветът на избран текст e зададен

en: Whether the selection color has been set
bg: Дали цветът на избраното е зададен

en: Whether the shader is compiled and linked
bg: Дали програмата за графична обработка е компилирана и свързана

en: Whether the shader is enabled
bg: Дали програмата за графична обработка е включена

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
bg: Дали сцената може да се преоразмери от потребителя

en: Whether the stage should accept focus on show
bg: Дали сцената да взема фокуса при показване

en: Whether the stage should clear its contents
bg: Дали сцената да изчисти съдържанието си

en: Whether the surface should match the allocation
bg: Дали повърхността да отговаря по размер на заделеното

en: Whether the text is editable
bg: Дали текстът може да се редактира

en: Whether the text is selectable
bg: Дали текстът може да се избира

en: Whether the text should be a single line
bg: Дали текстът да е само на един ред

en: Whether the text should be justified
bg: Дали текстът да бъде подреден двустранно

en: Whether the transform property is set
bg: Дали свойството за трансформация е зададено

en: Whether to enable depth cueing
bg: Дали да се включи подсказването на дълбочина

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
bg: Дали да се зачита компонентът за прозрачност на цвета на сцената

en: Whether to pack items at the start of the box
bg: Дали елементите да се пакетират в началото на кутията

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
bg: Да се използва ли заглаждане на шрифтовете (1 — да, 0 — не, -1 — както останалия GNOME)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
bg: Дали положението на участника да не се променя

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
bg: Да се използват ли шрифтови подсказки (1 — да, 0 — не, -1 — както останалия GNOME)

en: Whether to use the min-height property
bg: Дали да се ползва свойството за минимална височина

en: Whether to use the min-width property
bg: Дали да се ползва свойството за минимална широчина

en: Whether to use the natural-height property
bg: Дали да се ползва свойството за естествена височина

en: Whether to use the natural-width property
bg: Дали да се ползва свойството за естествена широчина

en: Width
bg: Широчина

en: Width of the actor
bg: Широчина на участника

en: Width of the ellipse
bg: Широчина на елипсата

en: Window
bg: Прозорец

en: Window Mapped
bg: За изобразяване

en: Window Override Redirect
bg: Изрично пренасочване на прозореца

en: Window Redirect Automatic
bg: Автоматично пренасочване на прозореца

en: Window Scaling Factor
bg: Коефициент на мащабиране на прозорците

en: Window X
bg: X на прозореца

en: Window Y
bg: Y на прозореца

en: X Alignment
bg: Подравняване по X

en: X End Scale
bg: Крайно мащабиране по X

en: X Expand
bg: Разширяване по X

en: X Start Scale
bg: Начално мащабиране по X

en: X coordinate
bg: Координата по X

en: X coordinate of the actor
bg: Координата по X на участника

en: X coordinate of the anchor point
bg: Координата по X на точката на прикрепяне

en: X coordinate of the center of rotation
bg: Координатата X на центъра на въртене

en: X display to use
bg: Кой дисплей на X да се ползва

en: X position of window on screen according to X11
bg: Хоризонтално положение на прозореца по X11

en: X screen to use
bg: Кой екран на X да се ползва

en: Y Alignment
bg: Подравняване по Y

en: Y End Scale
bg: Крайно мащабиране по Y

en: Y Expand
bg: Разширяване по Y

en: Y Start Scale
bg: Начално мащабиране по Y

en: Y coordinate
bg: Координата по Y

en: Y coordinate of the actor
bg: Координата по Y на участника

en: Y coordinate of the anchor point
bg: Координата по Y на точката на прикрепяне

en: Y coordinate of the center of rotation
bg: Координатата Y на центъра на въртене

en: Y position of window on screen according to X11
bg: Вертикално положение на прозореца по X11

en: YUV textures are not supported
bg: Не се поддържат текстури във формат YUV

en: YUV2 textures are not supported
bg: Не се поддържат текстури във формат YUV2

en: Z Position
bg: Положение по ос Z

en: Z component of the pivot point
bg: Координата по Z на центъра на трансформация

en: Z coordinate of the center of rotation
bg: Координатата Z на центъра на въртене

en: Zoom Axis
bg: Мащабиране по ос
